Site içi Arama

Ara

Bülent Çaya

E-posta: bulentcaya@hotmail.com
MS ACCESS11.05.2006
Microsoft Office paketi içerisinde yer alan Access veritabanı yönetim programı ile kendi veritabanınızı oluşturabilir veya özel uygulamalar geliştirebilirsiniz. Ancak nasıl? Kendi veritabanınızı geliştirmek ve Access ile etkili bir şekilde çalışmak mümkündür.
Çoğunluğumuz işletim sistemi olarak Windows kullanırız. Genellikle fareyi kullanarak işleri hallettiğimizden, klavyeden yararlanmayı unutur hale geldik. İhtiyaç duyabileceğiniz birkaç Windows kısayolu işinizi kolaylaştırabilir.
Burada yapabileceğimiz bir başka sıvı ile mürekkebin çözünmesi işlemidir. Aşağıda izah edilen metotların temel amacı özel sıvı (Vikink) in üfleç içinde kuruyan bölgeye ulaşmasını sağlamaya yöneliktir.
Açısal konumu adımlar halinde değiştiren, çok hassas sinyallerle sürülen motorlara adım motorları denir. Adından da anlaşılacağı gibi adım motorları belirli adımlarla hareket ederler. Bu adımlar, motorun sargılarına uygun sinyaller gönderilerek kontrol edilir. Herhangi bir uyartımda, motorun yapacağı hareketin ne kadar olacağı, motorun adım açısına bağlıdır.
Harddiskler01.06.2005
Bilindiği üzere en çok kullanılan bilgi depolama birimlerinin başında hard disk gelmektedir. Fakat kullanıcıların çoğu hard diski sadece basit bir kaydedip saklama elemanı olarak görmektedirler. Pek az kullanıcı bir hard diski yakından görme olanağı bulmuştur. Disketlerden farklı olarak, hard diskler, havayla temas etmeyecek şekilde, dış etkenlere karşı metal bir kutunun içinde korunurlar.
Yeni bir virus geliyor ...
Eğer size "Welcome to the matrix.pps" şeklinde bir mail gelirse sakın açmayın, hemen silin.
Router özelliği sayesinde bilgisayar açık kalmadan;
Aynı anda biri RJ45 diğeri USB ile 2 PC internete bağlanabilir...
Ethernet girişine hub bağlarsanız hub daki tüm pc ler internete bağlanabilir...
Ağ Servisleri24.02.2005
İletişen bilgisayarların paylaştıkları olanaklardır. Ağ servisleri çok sayıda bilgisayar yazılımı ve donanımı ile sağlanmaktadır. Duruma göre, ağ servisleri amaçlarını gerçekleştirmek için; veri, girdi/çıktı kaynakları ve işlem gücüne gereksinim duyarlar. Burada servis sağlayıcı özel bir rolü gerçekleştiren yazılım ve donanım bileşimine karşılık gelmektedir.
Teknoloji çok hızlı ilerliyor, ama bazı şeyler kolay kolay değişmiyor. Örneğin, Hala vazgeçemediğimiz bilgi saklama ve iletim ortamı, kağıt....Yazılı bilgi, kağıt üzerine nakşedilmiş harfler ve resimler, insanlığın bilinene tarihi kadar eski. Şimdilik hiç bir ekran kağıdın yerini alacak gibi görünmüyor.
İçerik Yan Blok
Konular
Tasarım: Teknimer Teknoloji
Yukarı