Site içi Arama

Ara

Hotmail Hesabınızı Türkçeleştirin

Murat Bebeç - 02.02.2005

Daha öncede Türkçe’ye çevirmek için kullanmış olduğumuz link şu an çalışmamakta. Hotmail ve msn şu an yeni alınan mail hesaplarında direkt olarak 2 gb’a kadar alan ve Türkçe dil desteğini vermekte.

Eğer önceden dilimiz İngilizce ise mail adresimizi açtıktan sonra (hotmail yada msn) hesabınıza girip adres satırında bulunan cgi-bin/ den sonraki kısmı tamamen silip yerine aşağıdaki linki yazıyoruz.

tos?ac=yes&unified=done&li=1&curmbox=F000000001&a=3a95b41e8ad40fe2a362bee4827517dc&_lang=tr

Enter'la onayladıktan sonra Türkçe sözleşme sayfası karşımıza çıkıyor. Bundan sonrası zaten Türkçe, gerekli işlemleri takip ediniz.


Güncelliğini yitiren önceki yazı:

Hotmailin Türkçe desteği olduğunu biliyor muydunuz? Eğer Hotmailinizi artık Türkçe kullanmak istiyorsanız aşağıdaki işlemleri takip ederseniz sizin de hotmail mail hesabınız Türkçe olacaktır. Hem de kalıcı olarak..

Yapılışı :

* İlk iş olarak hotmail hesabınıza giriş yapın.

* Şifrenizi girip hesabınız açılınca,

http://by17fd.bay17.hotmail.msn.com/cgi-bin/Accountclose

adresini adres çubuğuna yapıştırarak enter'a basın.

"close my accont" butonunu onayladıktan sonra hesabımızı kapatıyoruz. Evet sizinde göreceğiniz gibi buradaki amacımız açmış olduğumuz hotmail hesabını kapatmak.

* Tekrar hotmail'e girarek mail hesabımızı açıyoruz.

* Daha önce mail hesabımızı kapattığımızdan karşımıza çıkan pencerede hesabımızı tekrar aktive edip etmeyeceğimiz sorulacaktır. Tabii doğal olarak, açılan pencerede "Activate My Account" butonuna basıyoruz. Bu işlem sonunda sözleşmeyi kabul edip etmeyeceğimiz sorulacaktır.

* Karşımıza yeni bir sayfa gelecek. Burada sözleşmeyi kabul et “Accept” butonuna basmadan önce adres çubuğunda bulunan adresin devamına &_lang=tr ilave ederek yapıştırın ve enter'e basın.

Kullanım koşulları artık Türkçe * Daha sonra “Accept” yeri Türkçe olarak “Kabul ediyorum” şeklinde karşımıza çıkacak. “Kabul ediyorum”u tıklayarak sözleşmeyi kabul edin.

Hayırlı Olsun artık hotmail'iniz TÜRKÇE.

Not: Bu yazı 18 Mart 2007 tarihinde güncellenmiştir.

İçerik Yan Blok
Konular
Tasarım: Teknimer Teknoloji
Yukarı