Site içi Arama

Ara

W32.funner (funny.exe) solucanı faaliyette

Son zamanlarda MSN Messenger yoluyla funny.exe isimli bir worm dosyası yaygın bir şekilde geziyor. Tanıdığınız bir adresten geliyor öncelikle bu worm. Tabii doğal olarak merak ediyorsunuz. Ve gelen dosyayı kabul edip açmaya çalışırsanız işte o an olan oluyor.
Murat Bebeç - 31.01.2005

Son zamanlarda MSN Messenger yoluyla funny.exe isimli bir worm dosyası yaygın bir şekilde geziyor. Tanıdığınız bir adresten geliyor öncelikle bu worm. Tabii doğal olarak merak ediyorsunuz. Ve gelen dosyayı kabul edip açmaya çalışırsanız işte o an olan oluyor. Siz farkında olmasanız bile msn adresinizdeki herkese kendini yolluyor. Tabiki sizden giden bir dosyayı da arkadaşınız kabul ediyor. Bu şekilde bu olay devam ediyor.

Bu worm, bilgisayarımızda TCP/IP ayarlarını değiştiriyor ve windowssystem32driversetchosts ayarlarını sıfırlıyor.

Birçok virüs programı bu solucanı temizleyemiyor. Daha doğrusu göremiyor. Bizde küçük bir araştırma yaparak bu solucanı temizleyebilen basit de olsa bir antiworm programı bulduk.

Bu solucan Windows'un bazı dosyaları altında saklanmaktadır. Taramamızda saklandığını tesbit ettiğimiz dosyalar ise şunlardır.

C:WINDOWS undll32.exe
C:WINDOWSsystem32explorer.exe
C:WINDOWSsystem32iexplore.exe
C:WINDOWSsystem32userinit.32.exe

dosyalarında saklanmaktadır . Buradaki Worm adı ise Worm.MSN.Funny olarak geçmektedir.

Eğer bu wormla tanışmadıysanız kesinlikle bu funny.exe dosyasını kabul etmeyiniz. Eğer tanışmış iseniz ekteki programla kurtulabilirisiniz..

Hepinize Kolay gelsin

İçerik Yan Blok
Konular
Tasarım: Teknimer Teknoloji
Yukarı